Тыдзень роднай мовы “Як ты дорага мне, мая родная мова!”

З 19 па 23 верасня 2022 года ў школе прайшоў Тыдзень роднай мовы “Як ты дорага мне, мая родная мова!”

Мэты Тыдня: павышэнне цікавасці вучняў да беларускай мовы і літаратуры, развіццё творчых здольнасцейвучняў, спрыянне самарэалізацыі асобе.

Прадвеснікам Тыдня стаў рэспубліканскі дыктант, прымеркаваны да Дня народнага адзінства.

На працягу Тыдня працавала выстава “Смак беларуска мовы”, а ў школьнай бібліятэцы – выстава “Сэрцам роднага слова краніся”. Пачаўся Тыдзень акцыяй “Размаўляй са мной па-беларуску”. Для вучняў 5-6 класаў прайшла гульня-віктарына “Мая Радзім – Беларусь”, для 7-8 класаў – інтэлектуальная гульня “Роднае слова”, для 9-ых класаў – інтэрактыўная гульня “Знаўцы роднай мовы”. Вучні 6-ых класаў пісалі віншавальныя паштоўкі “Пажаданні роднай мове”. Таксама для вучняў 5-х класаў была наладжана экскурсія ў гарадскую бібліятэку імя Ніны Мацяш з праглядам прадстаўленні “Казка пра суседзяў, змяю і мядзведзя”. Завяршыўся Тыдзень акцыяй “Маё любімае беларускае слова”.